دانهیل

نمایش دادن همه 10 نتیجه

چرا دانهیل محبوب همه عطربازان است؟
عطر و ادکلن های دانهیل برای افرادی جذاب است که می خواهند خود را فردی قوی و با سلیقه و پر انرژی نشان دهند.

این انرژیک بودن عطر های دانهیل که ناشی از دیزاین رایحه ها و بخصوص پخش بوی عالی این ادکلن هاست خودبخود احساس شادابی و خوشی را به هر کسی که بوی آن را استشمام می کند خواهد داد.

دانهیل هم در تولید ادکلن های گرم و هم در تولید ادکلن های خنک بسیار خوب عمل کرده است.

دانهیل دیزایر بلو را می توان نمونه موفق عطرهای خنک و دانهیل قهوه ای را نمونه موفق عطرهای گرم برند دانهیل دانست که در ایران هم طرفداران زیادی دارد .

از طراحان عطرهای دانهیل می توان به میشل ژیرا یکی از دیزانرهای معروف دنیای پرفیوم اشاره کرد.
تاریخچه دانهیل در یک نگاه

1893 = تأسیس
1903 = راه‌اندازی خط تولید لوازم ماشین و تولید اولین ساعت
1905 = مجوز تولید پیپی که قابلیت استفاده هنگام رانندگی و دوچرخه سواری داشته باشد
1907 = تأسیس فروشگاه سیگار، تنباکو و دخانیات در خیابان دوک لندن
1910 = راه اندازی کارخانه تولید پیپ در نزدیکی فروشگاه
1915 = اضافه شدن علامت تجاری نقطه سفید به پیپ های تولیدی دانهیل
1921 = تأسیس فروشگاه نیویورک
1924 = تأسیس فروشگاه پاریس
1927 = تولید فندک های منحصربه‌فرد که برای اولین بار با یک دست روشن شدند
1934 = تولید نخستین عطر و ورود به دنیای عطر و ادکلن
1963 = تأسیس کارخانه سیگار دانهیل
1985 = برگزاری اولین مسابقات سالیانه گلف دانهیل
2007 = تأسیس اولین شعبه در توکیو ژاپن
2010 = تأسیس شعبه در هنگ کنگ

Dunhill از کجا شروع شد و چگونه به این شهرت رسید؟
کمتر کسی را می‌یابید که با نام دانهیل آشنا نباشد، چه افرادی که دنبال سیگار و پیپ هستند و چه افرادی که عاشق عطر و ادکلن هستند، همگی نام این برند را شنیده‌اند. چراکه از فندک و پیپ و سیگار تا عطر و ادکلن و لوازم چرمی و زین اسب و لوازم اتومبیل را تولید کرده است.

کمپانی دانهیل در سال 1893 در لندن تأسیس شد و در همانجا نیز کارگاه تولید محصولات ریچموند (Richmonunt) را احداث کرد.

فعالیت اولیه این برند در تولید محصولات چرمی مختص سوارکاری مثل زین و رکاب اسب بود.

آلفرد دانهیل (Alfered Dunhill) در سال 1893 میلادی پس از آنکه تجارت پدرش را به ارث برد، کمپانی Dunhill را درحالیکه 21 سال داشت پایه گذاری کرد.

در آغاز فعالیت این برند به دلیل گسترش فزاینده صنعت خودرو، بیشتر لوازم جانبی وسایل نقلیه موتوری تولید می‌کرد.

دانهیل خط تولیدی با عنوان “دانهیل موتوریتیز” را راه‌اندازی کرد و همه تجهیزات خودرو به جز موتور اتومبیل را با شعار “همه چیز به جز موتور” تولید می‌کرد.

اما این پایان کار نبود، برند دانهیل در سال 1907 خط تولید سیگار و تنباکو راه‌اندازی کرد و سه سال بعد اولین پیپ با برند خود را نیز روانه بازار کرد.

فندک، لوازم تحریر، اجناس چرمی لوکس مردانه، ساعت و سایر اکسسوری ها به تدریج به خانواده دانهیل اضافه شدند و به مرور دانهیل تبدیل به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان اکسسوری شد.

اما شاید بزرگترین اتفاق برای برند دانهیل، پس از حدود نیم قرن فعالیت رخ داد. بله، ورود موفق به دنیای عطر و ادکلن که شهرت جهانی این برند را بیشتر کرد.
دانهیل و تولید عطر ادکلن های خاص و فوق العاده
محصولات جدید دانهیل نقش خارق العاده‌ای در موفقیت بیش از پیش این برند ایفا کرد و این موفقیت ها تا به امروز همچنان ادامه دارد.

از سال 1934 که آلفرد دانهیل تصمیم به تولید انواع عطر و ادکلن گرفت، در اولین اقدام خود عطر مردانه Dunhill for men را به بازار معرفی کرد که با استقبال خوبی روبرو شد.

اکثر عطرهای تولید شده توسط این برند مردانه است، اما در سال 2001 برای جذب بانوان هم عطر زنانه Desire for a woman را تولید و عرضه کرد.

دیزایر بلو، فرش، آیکون، ادیشن، قرمز، پورسویت از مشهورترین عطرهای این برند انگلیسی است.

از 1934 که دانهیل به تولید عطر و ادکلن روی آورد، تا الان بیش از 30 مدل عطر و ادکلن مردانه و زنانه تولید و به بازار عرضه کرده است.

خط بوی عالی، جذابیت های اغواکننده و حس خاص بودن از ویژگی های عطرهای تولیدی برند دانهیل است که هر مرد و زنی را در هر سنی مجذوب و علاقه مند محصولات دانهیل می‌کند.

در سال 1907، دانهیل یک فروشگاه، توتون و تنباکو در خیابان دوک لندن باز کرد و سه سال بعد با تأسیس کارخانه پیپ در نزدیکی همان فروشگاه، ضمن تولید محصول جدید، تحولی دیگر را در کسب و کار خود ایجاد کرد.

جالب است بدانید که پیپ های دانهیل بسیار معروف شدند، چراکه استفاده از آنها در هنگام رانندگی و حتی دوچرخه سواری بسیار راحت بود.

دانهیل با علامت تجاری “White Spot” یا نقطه سفید در حوزه‌ی دخانیات موفقیت بیشتری را برای خود در اقصی نقاط اروپا و امریکا کسب کرد.

دانهیل همچنین اولین شرکتی بود که توانست فندکی را طراحی کند که بتوان با یک دست با آن کارکرد. شرکت فندک رولاگس زیر نظر دانهیل در دهه 1950 راه‌اندازی شد. نسخه ویژه این فندک ها توسط دانهیل برای استفاده در فیلم جیمز باند طراحی و تولید شد.

همچنین آلفرد دانهیل در سال 1963، تولید سیگار با نام تجاری خود را آغاز کرد و امروزه سیگارهای دانهیل جزو پرفروش‌ترین سیگارها در سطح جهان هستند.

اطلاعات بیشتر ...